Nezmeškejte výhodnějsí nabídku

Pohlídáme za vás čas na lepší autopojištění

Upozorníme vás, až bude čas na prověření výhodnosti vašeho povinného ručení či havarijního pojištění.

Hodnocení:
4 / 5
1 hodnocení
Vaše osobní údaje zpracováváme za účelem poskytnutí služby srovnání a na základě různých právních titulů. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů a vašich právech, naleznete ZDE.

Produkty porovnáváme u nejlepších

 • Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.
 • Generali Česká Pojišťovna a.s.
 • Kooperativa pojišťovna, a.s.
 • Allianz penzijní společnost, a. s.
 • Pillow pojišťovna, a.s.
 • Československá obchodní banka, a.s.
 • Direct pojišťovna, a.s.
 • Slavia pojišťovna a.s.
 • UNIQA pojišťovna, a.s.
 • Pojištovna VZP, a.s.

Proč je důležité mít své povinné ručení pod kontrolou?

Povinné ručení, neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je povinné ze zákona a kryje škody na majetku a zdraví, které viník nehody způsobí ostatním.

Cena povinného ručení a podmínky se v jednotlivých pojišťovnách liší, pojišťovny je průběžně upravují nebo rozšiřují.

Info: někdy můžete získat lepší krytí u jiné pojišťovny za stejnou cenu. Proto doporučujeme vždy při výročí uzavření stávající smlouvy zkontrolovat, zda byste někde jinde nedostali lepší nabídku.
Irena Jakobová

Tip od Ireny Jakobové, specialistky na neživotní pojištění: “Stávající smlouvu lze vypovědět jen v určitých termínech. Obvykle je to 6 týdnů před výročím smlouvy nebo platby, která často bývá roční. Je proto potřeba tento termín vést v patrnosti.“

Jak vám pomůže hlídač autopojištění?

Dohledáme vaše povinné ručení podle SPZ.

Chcete-li se zbavit zbytečných starostí:
 1. vyplňte SPZ-tku vašeho motorového vozidla,
 2. uveďte váš e-mail a telefon,
 3. my vám zašleme e-mail v době, kdy se bude blížit datum výročí vaší smlouvy,
 4. v případě zájmu připravíme na základě dalších informací zdarma pro povinné ručení srovnání aktuálních nabídek,
 5. nejlevnější povinné ručení nemusí být to nejlepší. Jsme tu zdarma pro Vás, abychom vám pomohli se v nabídkách a podmínkách zorientovat,
 6. pokud se rozhodnete ke změně, vše zařídíme.

Co se hradí z povinného ručení?

 • Při újmě na majetku jde většinou o opravu poškozeného vozidla a jednorázovou výplatu škody.
 • Při újmě na zdraví může být situace složitější a k úhradě bolestného, odškodnění ztížení společenského uplatnění, výplatě renty nebo příspěvku na výpomoc v domácnosti může docházet dlouhodobě.
 • Z povinného ručení se platí i léky, pobyt v nemocnici nebo v rehabilitačních zařízeních.

Kdy vzniká povinnost uzavřít si povinné ručení?

I když vozidlo není pojízdné nebo s ním nejezdíte, musíte mít platné povinné ručení. Výjimkou jsou jen situace, kdy je vozidlo zapsané jako vyřazené z provozu, zaniklé, vyvezené do jiného státu nebo odcizené.

Když řidič nemá platné povinné ručení, škody za něj platí Česká kancelář pojistitelů. Poškozený díky tomu nemusí sám vymáhat škodu na nepojištěném viníkovi. Výplata nepojištěných škod v rámci povinného ručení může probíhat i několik desítek let.

Irena Jakobová

Upozornění od Ireny Jakobové, specialistky na majetkové pojištění: “Od 1. ledna 2018 mají odhalení vlastníci nepojištěných vozidel povinnost platit příspěvky do garančního fondu České kanceláře pojistitelů. Tyto příspěvky můžou být až 600 Kč za den, v závislosti na typu vozidla. Kromě toho, způsobíte-li nehodu a poškodíte vozidlo nebo zdraví jiné osobě, hradili byste škodu z vlastní kapsy. Doporučuji tedy na povinné ručení nezapomínat.”

Máte výhodnější nabídku autopojištění? Jak vypovědět stávající smlouvu?

Žádost o výpověď povinného ručení můžete vyplnit online formou jednoduchého formuláře u vaší pojišťovny. Aby bylo zrušení povinného ručení platné, musí být v pojišťovně zaregistrováno obvykle nejpozději 6 týdnů před výročím vaší pojistné smlouvy. To se týká i zrušení havarijního pojištění.

Info: Výročí je datum (den a měsíc), kdy smlouva vstoupila v platnost a je to vždy stejný den v každém roce. Pokud jste si například uzavřeli smlouvu se začátkem platnosti k 1. 10. 2023, další výročí na smlouvě je 1. 10. 2024.

Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním připojištěním?

Krytí škod na majetku viníka nehody řeší havarijní pojištění. Na rozdíl od povinného ručení není povinné. Havarijní pojištění si sjednávají hlavně lidé s novějšími auty. Takové vozy mají obvykle poměrně vysokou hodnotu a jejich oprava by se mohla vyšplhat na vysoké částky.

V podstatě existují dva typy škod, na které se toto pojištění vztahuje:
 • Škody, které si způsobíte sami.
 • Škody, u kterých neznáte viníka nebo ho nemůžete jednoznačně určit.

Správně nastavené autopojištění

S uzavřením povinného ručení a správným nastavením havarijního pojištění vám rádi pomůžeme. Srovnáme nabídky jednotlivých pojišťoven a doporučíme vám pojištění, které splní vaše představy. Obraťte se na naše poradce.

Finanční poradci po celém Česku, ale i on-line

Středočeský kraj Kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Králové- hradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Praha

Domluvte si schůzku s naším poradcem přímo ve vaší lokalitě

Mám zájem o: